Agır Yük Tasımacılıgı

Ağır yük taşımacılığı, standart kamyon veya kamyonetlerle taşınamayacak (konteyner, şantiye, santraller, ağır araçlar, jeneratör, iş makinaları ve gemi motorları gibi ağır) yükleri taşıyabilme kapasitesine sahip araçlarla yapılan bir hizmettir. Ağır yük taşımacılığına uluslararası platformda lowbed taşımacılığı da denilmektedir.
Lowbed, yarırömork çeşididir. Düşük gövdeye sahip olmasının sebebi büyük yük taşıma araçlarını taşıyabilmesi içindir.Ağırlık kapasitesi oldukça fazla olan lowbed, birçok farklı tonaj ve kapasite için çeşitlere sahiptir.
Ağır yük taşımacılığında taşınan yüklerin ağırlığı karayolunda 150 tonla sınırlıdır. Karayolunda taşınması mümkün olmayan yükler için ise denizyolu kullanılır. Ağır yük taşımacılığı için özel olarak üretilmiş gemiler mevcuttur.
Biz karayolu ile ilgilendiğimiz için limana veya limandan istenilen bölgeye güvenli bir şekilde nakliyeleri gerçekleştiriyoruz. Kal Nakliyat  olarak biz, müşterilerimizin ağır nakliyatlarını güvenle taşırken, memnuniyet seviyesini de en üst düzeyde tutmak için çaba gösteriyoruz.

Konteyner Taşımacılığı

Konteyner; genellikle deniz ürünleri, et, taze sebze gibi çabuk bozulabilecek mallardan; tahıl, kahve vb. birçok değişik malı uluslararası, ulusal ya da şehiriçi taşımada kullanılan bir çeşit nakliye aracıdır. Uluslararası standartlara sahip taşımacılık sisteminde; verimli, güvenli ve hasarsız bir şekilde ulaştırılması için üretilmiş, defalarca kullanılabilir çelik veya aliminyum gibi alaşımlardan yapılmış dikdörtgen kutu şeklinde yapılardır. Bir konteynerın ömrü ortalama 10 ila 15 yıl arasında değişmektedir.
Biz de güvenle taşınması istenen her türlü ticari ürün veya eşyaların, en yeni teknoloji ve sağlam hizmet garantisi ile nakliyesini gerçekleştiriyoruz. Bunu yaparken tüm saydamlığımızla siz değerli müşterilerimizin memnuniyeti goz onunde bulunduruyoruz.

Açık Yük Taşımacılığı

Açık yük taşıma; kapalı kasayla taşınması mümkün olmayan (kavak odunu, otomobil veya köprü kirişleri, rüzgar tribünleri gibi büyük) yükleri; bir yerden bir yere nakletme hizmetine verilen addır. Açık yük taşıma konteynerleri üstü veya duvarları açık olup zemini ahşap olan çelikten yapılma konteynerlerden oluşmaktadır. Çatı ve yayları çıkartılabilir, üstü tenteyle kaplanabilir ve kapı başlığı döndürülebilir konteynerlerdir.
Nakliye ihtiyaçlarınızı, önceliğimiz olan müşteri memnuniyeti ile sağlıklı, güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştiriyoruz.