İstanbul ağır nakliye hizmetimizle sizlerleyiz

İstanbul ağır nakliye ürün türlerine göre çeşitlilik göstermektedir. Genel olarak ağır nakliyat, Standart ebatlar dışında ölçülere sahip olan yüklerin kapasitesine uygun ekipmanlar ve araçlar aracılığı ile emniyetli bir şekilde bir noktadan diğer noktaya götürülmesi işidir. Yüklerin kapasiteye uygun ekipmanlar ve araçlar ile hedeflenen sürede güvenle transfer edilmesi işidir.

Temel olarak bir yükü bir noktadan diğerine taşımak basit bir iş değildir. Birçok aşamasında kullanılan araç çeşitlerinden, ekipmanlara mühendislik ve teknik bilgi gerektiren bir taşıma işidir. Müşterilerin taleplerine göre montajlaması, depolaması da yapılabilen ve taşınacak yükün niteliklerine göre sigorta hizmetleri de yapılmaktadır. Ağır nakliyat sadece şehirlerarası olarak yapılan değil bunun dışında uluslararası taşımacılığı da kapsamaktadır. Bu sebeple nakliye yapılacak ülkeye göre prosedürleri ve yol analizlerini iyi bir şekilde bilen firma ya da firmalarla çalışmak gerekmektedir.

Ağır Nakliyede Yük Çeşitleri

İstanbul ağır nakliye firmaları içerisinde her çeşit ağır nakliye yüküne göre hizmet veren firmalar bulunmaktadır. Ağır nakliyat olarak taşınacak yükler normal olmayan ölçü ve ağırlıktaki yüklerin taşınmasıdır. Bu bağlamda türbinler, santraller, konteyner şantiyeleri, silolar, yat ve tekne çeşitleri, tır nakliye ve ağır araçlar, fuar stantları, iş makinaları, trafolar, jeneratörler gibi taşınması güç, ağır ve teknik bilgi gerektiren yüklerin taşınması işidir.

Bu çeşit ağır yüklerin nakliyesi zahmetli ve teknik bilgi gerektiren işlerdir. Nakliyesi yapılacak yükün götürüleceği tüm yol güzergah bilgileri bilinmesi gerekir. Ayrıca yükün yerleştirilmesi ve bağlanması özellikle mühendislik bilgisi gerektirmektedir. Yurt içi ya da yurt dışı ağır yük nakliyesinde kullanılacak yolun araştırması oldukça fazla dikkat gerektiren bir konudur. Bu nedenden ötürü bu tarz nakliye işleri uluslararası ölçüt ve standartlarca kabul edilen bir ön araştırma ve analiz gerektirmektedir.

Ağır nakliye araçlarında şoförlerin de özellikle profesyonel ve tecrübeli olması gerekmektedir. Bu tecrübe ve profesyonellik kapsamında taşınması planlanan yükün yerleştirilmesi, kullanılacak ekipmanların özellikleri, yol analizlerinin yapılması işlerinin hepsi profesyonellik ve tecrübenin birleşmesi ile oluşabilecek bir hizmet olmaktadır.

 

 

Ağır Nakliye Taşımacılığı Yapan Firmalarda Olması Gerekli Özellikler     

İstanbul ağır nakliye işlerinde hizmet gösteren firmalarda aranan belli başlı özellikler olmaktadır. Uygulama olarak zahmet, dikkat, teknik bilgi ve deneyim gerektirmektedir. Ayrıca bu çeşit yüklerin emniyet ve kontrollü bir biçimde taşınabilmesi için özel ekipman ve özel araçlara ihtiyaç bulunmaktadır.

Standart ölçülerde bulunan yüklere uygun olan römorklar ve çeker araç tipleriyle birlikte öncü olan araç eşliğinde taşınması sağlanan ağır yük çeşitlerinin emniyetli ve kısa bir sürede istenen yere taşınabilmesi gerekmektedir. Ağır nakliye çeşitleri yapmakta olan firmalar; ağır nakliye araç çeşitleri, standart araçlar, hidrolik ve lowbed tipte araçlar kullanmaktadırlar.

İstanbul ağır nakliye firmalarında çalışan bütün ekiplerin bu alanda tecrübeli ve profesyonel olması gerekmektedir. Mühendislik bilgisi de gerektiren bir nakliye operasyonu olduğundan dolayı hem şehir içi hem de uluslararası yüklerde coğrafya ve yol bilgilerine de hakim olunması gerekmektedir. Bu sayede taşıma işlemleri hem güvenli ve kontrollü hem de mümkün olan en kısa sürelerde olacaktır.

Özellikle yol güzergah analizleri, ülkeye göre prosedürler, hangi ekipmanların kullanılacağı konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olmaları gerekmektedir. Aksi durumda işlem beklenen sürelerde gerçekleştirilemeyeceği gibi aksaklıklar ya da ciddi tehlike oluşturabilecek problemler de görülebilecektir.

Bu noktada müşterilerin profesyonel yardım almaları, bu işi profesyonel şekilde yapan tecrübeli firmaları araştırmaları ve bu firmalar ile görüşerek nakliye çözümleri almalıdırlar.

Ağır Nakliyat ve Lowbed Araçlar

İstanbul ağır nakliye firmalarında ağır nakliye hizmetleri amacıyla hidrolik araçlar ya dalowbed araçlar kullanılmaktadır. Bunlar nakliyesi yapılacak yükün ölçülerine, tonaj ve yüksekliğine göre tercih edilerek değişiklik göstermektedir. Bu şekilde nakliyesi yapılacak yükün problemsiz bir şekilde teslim edilmesi sağlanmaktadır. Lowbed tipindeki araçların manevra kabiliyeti de yüksek olmaktadır. Bu şekilde taşınacak yükler problemsiz bir şekilde istediği noktaya götürebilmektedir. Ayrıca lowbed araçlar taşınacak yükün tipine göre uzayıp kısalabilmektedirler.

İhtiyaçlara bağlı olarak müşteri talepleri doğrultusunda sigorta ve montaj işlemleri de yapılabilmektedir. Yükün değeri ve olası problemler açısından sigorta yapılması fa önemlidir. Lowbed nakliye ücretleri de bu sebeple farklı ücret kategorilerine bağlı olarak belirlenmektedir. Lowbed ağır nakliye hizmetleri alınmak isteniyorsa çalışılacak firmaya beklentiler ve spesifik özellikler açık şekilde belirtilmelidir.

İstanbul ağır nakliye lowbed taşımacılığı yapmakta olan firmalar profesyonel ve tecrübeli şoförlere ihtiyaç duymaktadırlar. Nakliyesi yapılacak yükler ağır nakliye kategorisinde bulundukları ve genel olarak uzun mesafeler içerisinde nakliye yapılacağı için deneyimli ve profesyonel şoförler bu işleri yapabilmektedir.

İstanbul ağır nakliye firmaları lowbed tipinde araçlar yükleme sınırı, kapasitesi, yükleme boşaltma işlemleri ve manevra kolaylığı gibi problemleri çözmeye yarayan tasarım çeşitliklerine sahiplerdir. Nakliyesi yapılacak yükün ebat ve ağırlığına göre lowbed araçları uzayabilecektir. Hidrolik kayar rampa şeklinde manevra özelliklerini kolaylaştıran alternatifler lowbed araç çeşitlerinde bulunmaktadır. Tonlarca ağırlıklara sahip olan yük çeşitleri lowbed taşıma ile hasarsız ve en hızlı şekilde yapılabilmektedir. Lowbed taşımacılık konusunda araçların donanımı kadar şoförlerin de ülke ve yol prosedürlerini ve detaylarını iyi bilmeleri, coğrafi konum araştırmalarını doğru yapabilmeleri gibi konularda bilgi ve tecrübe sahibi olmaları oldukça önemlidir.

Ağır Nakliye Taşımacılığı İhtiyaç Sebepleri

İstanbul ağır nakliyefirmalarında ağır yük nakliye işlemi küçük ölçekli ve de standart nakliye firmalarınca yapılamamaktadır. Karayolları taşıma yönetmeliğine göre standartlar dışında, normal kamyonlarla taşınması mümkün olmayan ebatlarda ya da ağırlıkta olan yüklerin taşınabilmesi için özel römorklar üretilmiştir. Bunların ismine genel olarak lowbed denilmektedir. Belirli bir ağırlığın üzerindeki yükler bu lowbedler vasıtasıyla taşınmaktadır. Güzergah üzerindeki yollarında da zarar görmemesi için lowbed römorklar tercih edilmektedir. Bu tarz yüklerin nakliyesinde çok ağır şekilde ilerlendiği için özel taşımaya ihtiyaç duyulmaktadır. Lowbed römorklar taşıma kolaylığı vererek ayrıca dengeyi sağlamaktadır.

Ağır yük nakliyesinde yüklerin ağırlığı karayolları için 150 ton ile sınırlı olmaktadır. Karayolu nakliyesi mümkün olmayan ağırlık ve ebatlara sahip yükler için de denizyolu nakliyesi kullanılmaktadır. Ağır yük taşımacılığı konusunda özel olarak üretilmiş gemiler bulunmaktadır.

Ağır Nakliye Taşımacılığında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İstanbul ağır nakliye taşımacılığında firmalarda aranması ve dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Öncelikle ağır nakliye özel ekipmanlar ve araçlar gerektirdiğinden firmanın bu konuda yeterli ekipman ve kapasiteye sahip olması gereklidir. Ayrıca ağır nakliye taşımacılığında şoförlerin de gerekli bilgi ve tecrübeye sahip olan kişiler arasından seçilmesi oldukça önemlidir. Yükün değerine ve gideceği bölgeye göre sigorta yaptırılması da unutulmaması gereken konular arasındadır. Ayrıca montaj hizmeti gerekiyorsa bunun da öncesinde firma ile görüşülmesi gerekmektedir.

İstanbul ağır nakliye taşımacılığı yapan firmaların gümrüklerde gereksiz zaman kaybı ve problem yaşamamanız için geniş bir network ağına sahip olması gereklidir. Kendi bünyesinde sigorta şirketi bulunan firmalar da bulunmaktadır. Bu sayede yükünüz de güvence altında olacaktır. Ayrıca ağır nakliye ve proje taşımacılığında ciddi mühendislik ve hesaplamalar gerekeceğinden firmanın bu konuda uzman ve tecrübeli bir ekibi olması gerekmektedir.

 

Bize buradan ulaşabilirsiniz.