Güvenilir nakliye hizmetleri

Makine teçhizat nakliye hizmetleri genel olarak ağır veya hassas makine malzemelerin taşınabilmesi için hizmet veren firmalardır. Bu işlemlerin mutlaka deneyimli firma ve kişilerce yapılması gereklidir. Aksi halde telafisi pek mümkün olmayan hasarlar ve ölümcül kazalar oluşabilmektedir. Taşınacak makinelerin ebat ve çeşitlerine göre kayış, lift gibi yardımcı ekipmanlar da kullanılmaktadır.

Ağır yük taşımacılığının bir kolu olan makine teçhizat nakliye hizmetleri günümüzde son teknoloji araçlarla dikkatli ve de özenli bir şekilde yapılmaktadır.

Makine Teçhizat Çeşitleri

Makine teçhizat nakliye hizmetleri konusunda makine teçhizat çeşitlerine göre nakliyeler ve uygulamalar değişiklik gösterebilmektedir. Bunlardan bazıları fabrika makine teçhizatları, atölye makinesi teçhizatları, sanayi makinesi teçhizatları, tarım makinesi teçhizatları gibi birçok çeşitte olmaktadır. Hepsinde ortak yön ise deneyimli kişiler ve firmalarca taşımaları yapılmaları tavsiye edilmektedir. Bunlar dışında fuar makineleri, tanıtım tezgahı, matbaa makinesi gibi çeşitler de olmaktadır.

Gerekli donanımlara sahip ve bununla birlikte bakımları da tam olan araçlarla herhangi bir problem yaşanmadan en hızlı biçimde nakliye hizmetleri verilerek yurtdışındaki ülkelere de ihracat ve ithalat işlemleri yapılması sağlanmaktadır. Yükün yüklenmesinden sonra kara ya da deniz yolu üzerinden ulaşımları adrese teslim olacak şekilde makine teçhizat nakliye hizmetleri sağlanmaktadır.

 

İş Makinesi Taşımacılığı

Makine teçhizat nakliye hizmetleri arasında iş makinesi taşımacılığı da hem yurtiçinde hem de yurtdışında ihtiyaç duyulan ağır yük taşımacılığının bir koludur. Bunun için de özel araç ve ekipmanların kullanılması gerekmektedir. Bu sebeple de lowbed taşıma araçları kullanılmaktadır. Lowbed araçlar sayesinde iş makineleri nakliye edilmektedir.

Uzak mesafelerden getirilmesi gereken iş makineleri profesyonelce bu işi yapan kurumsal firmalar aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Bu alanda uzman ve tüm izin belgelerine sahip deneyimli kurumlar tarafından gerçekleştirilmektedir. İşin öneminin bilincinde olmak oldukça dikkat edilmesi gereken bir husus olup ehemmiyet gösterilmesi gerekmektedir.

Gelişen sanayi karşısında sürekli yenilenen ve yenilikleri takip eden bir sektör olarak iş makinesi nakliyesi birçok şehirde işinde uzman kişiler tarafından yapılmaktadır. Genel olarak inşaat sektörü, denizcilik, köprü ve tünel gibi yüksek tonajlı malzemelerin kullanıldığı alanlarda tercih edilmektedir. Malzemeler sigortalı bir şekilde güvenle teslim edilmesi gereken adreslere ulaştırılmaktadır. Makine teçhizat nakliye hizmetleri konusunda uzmanlık ne kadar önemliyse gelişen teknolojik yenilikleri de takip etmek o derece önem arz etmektedir.

 

Sanayi Makinesi Taşımacılığı

Makine teçhizat nakliye hizmetleri arasında sanayi makinesi taşımacılığı da hem yurtiçinde hem de yurtdışında endüstriyel tesislerde üretim için ihtiyaç duyulan bu makinelerin doğru bir şekilde taşınması hizmetidir. Bu makinelerde hassas bir kalibrasyon bulunmaktadır. Bu yüzden transfer işlemi yapılırken bu hassas noktalara dikkat edilerek taşıma işlemi gerçekleştirilmektedir. Aksi halde taşıma sonrası makineler doğru çalışmayabilir ya da bu makineler arıza verebilir. Bu noktada ayrıntılara dikkat edilerek güvenli bir şekilde taşıma işleminin yapılaması gerekmektedir.

Bu taşıma hizmeti hem gabari ölçüde hem de gabari dışı olarak gerçekleştirilmektedir. Gabari dışı yüksek tonajlı makinelerin taşınmasında ise özel araçlar kullanılmaktadır. Bu araçlar üzerinde profesyonel sistemler ve koruma önlemleri alınmaktadır. Aynı zamanda muhakkak profesyonel çalışanlar ve de bu konuda özel şoförler ile hizmet verilmektedir. Vinç sistemleri ile taşıma işlemlerine destek verilmektedir. Karayolu, denizyolu taşımacılığı gibi taşımacılık için sigortalı bir hizmet sağlanmaktadır.

Özel olarak gabari dışı taşımada karayollarından alınan izinler ile sigortalı bir taşıma hizmeti gerçekleştirilmektedir. Böylece herhangi bir sorun ile karşılaşılmadan güvenli bir teslimat gerçekleştirilmiş olacaktır. Hedeflenen zamanda hızlı bir teslimat olabilmesi için planlı bir taşımacılık ile deniz ve karayolundan taşıma hizmet sağlanmaktadır. Endüstride kullanılan bu sanayi makineleri için verilen hassasiyet ile kullanımda sorunsuz bir hizmet sunulması sağlanmaktadır.

 

Buhar Kazanı Taşımacılığı

Makine teçhizat nakliye hizmetleri arasında yer alan buhar kazanı taşıma hizmeti endüstriyel tesisler için verilen bir hizmettir.  Farklı ebat ve ölçülerde bulunan buhar kazanlarını hem yurtiçinde hem de yurtdışında taşınması mümkündür. Belli standartlara önem verilmesi gereken buhar kazanı çok hassas bir yapıdadır.

En ufak bir hasar buhar kazanının çalışmasını olumsuz yönde etkileyecektir. Bu yüzden taşıma esnasında fazlasıyla dikkat edilmeli ve gerekli tüm güvenlik sağlanmalıdır. Böylece buhar kazanının sorunsuz bir şekilde kullanılması mümkün olacaktır. Akaryakıt, gıda ve kozmetik gibi birçok alanda buhar kazanı kullanılmaktadır.

 

Tarım Makineleri Taşımacılığı

Makine teçhizat nakliye hizmetleri arasında yurt içinde en çok tercih edilen tarım makinesi taşımacılığıdır. Özellikle de tarım ve sanayinin gelişim gösterdiği bölgelerde tarım makineleri sıklıkla yurtiçinde taşınmaktadır.

Tarım makineleri yapacakları işlere göre tasarlanmaktadır. Yüksek tonajlı ve ebatları açısından kara yolları üzerinde nakliye edilmesi olanaklı olmayan araçlar dikkatli ve özenli bir şekilde nakliye taşımacılığı ile transfer edilmektedir. Transfer sürecinde yol güzergahına zarar verilmemesi fazlasıyla önem arz etmektedir. Bu nedenle gerekli analizler yapılarak yol haritası oluşturulmalıdır. Bu analizler sayesinde hem güzergahtaki yollara hem de makineye ve teçhizatlarına zarar verilmeden belirtilen adrese teslim edilmesi mümkün kılınmaktadır. Akabinde yükün analizi de yapılmaktadır. Uygun taşıma koşulu ve yol güzergahı belirlendikten sonra belirlenmektedir. Yükler, gerekli vinçler aracılığıyla yüklenir. Ardından da taşıma işlemi başlatılmaktadır.

Vinçler ve malzemeleri, gabari dışı makine teçhizatları, gemi motorları, fabrika makine ve teçhizatları, inşaat makineleri ve teçhizatları, jeneratör, tekne ve yelkenlilerin motorları gibi birçok ürün ağır yük taşımacılığında taşınmaktadır.

Makine teçhizat nakliye hizmetleri, pek çok ağır nakliyat konusunu içermektedir. Araç filolarında bulunan, uzunluk, ağırlık, katılık ya da sıvılık özelliklerine göre araçlar ile taşımacılık yapılmaktadır. Araç şoförlerinin profesyonel olması, yükleme esnasında vinç operatörünün profesyonel olması ve gerekli prosedürleri içinde bulunduran araçlar ile hizmet verilmektedir.

Verilen süre içerisinde yüklerin hassas ve de dikkatli bir şekilde ulaştırılması son derece önem verilen bir konudur. Taşıma işinin projelendirilmesi süreci itibariyle yükleme, taşınma ve boşaltılması gibi tüm süreçlerde tüm gerekli ekipmanlar kullanılarak hizmet verilmektedir.

Kara yolu ile ulaşımın mümkün olmadığı durumlarda da deniz yolu nakliyesi tercih edilmektedir. Yüklerin limana taşınması, gemiye yüklenmesi, ulaştığı limandan da tekrar kara yolu ile sevkiyatının yapılması proje taşımacılığı kapsamında sağlanmaktadır. Böylece hem kara ulaşımı üzerinden hem de deniz yolu üzerinden transferleri gerçekleştirilmektedir.

Denizyolu taşımacılığı da makine teçhizat bakliye hizmetleri arasında kullanılan yük taşımacılığının bir yöntemidir. Uzun mesafeler dolayısıyla bu büyük ağırlıktaki ekipmanların taşınması özel tasarlanmış yük gemileri ile sağlanmaktadır. Herhangi bir sorun yaşanmadan en hızlı ve sağlıklı bir şekilde makine ve teçhizat nakliye hizmeti verilerek yurt dışındaki ülkelere de bu hizmet sağlanmaktadır.

Son yıllarda farklı özelliklere sahip birçok makine ve teçhizat sayesinde farklı araçlar ile taşıma imkanı sunulmaktadır. Sanayide kullanılan makineler ve parçaları, inşaat sektöründe kullanılan makineler ve teçhizatları gibi birçok farklı ürün güvenli bir şekilde taşınabilmektedir.

Müşteri memnuniyetini sağlamak için bütün detaylarının önceden düşünülerek hiçbir sorun yaşanmadan teslim edilmesi sağlanmaktadır. Böylece profesyonel ve donanımlı araçlar ile bir sorun yaşanmadan hedeflenen sürede teslimi yapılması hizmeti verilmektedir.

 

Buradan bize ulaşabilirsiniz.